Marmaray inşaatından düşen işçiden haber alınamıyor

İSTANBUL - Marmaray Göztepe Tren İstasyonu inşaatından çukura düşen işçiden haber alınamıyor.

Marmaray inşaatından düşen işçiden haber alınamıyor

Yapımı süren Marmaray Göztepe Tren İstasyonu’nda yüksekten çukura düşen bir işçiden haber alınamıyor. İsmi öğrenilemeyen işçinin yaşayıp yaşamadığı konusunda da net bir bilgiye ulaşılamadı. Görgü tanıklarından ismini vermek istemeyen bir yurttaş, olayın dün saat 11.00 gibi yaşandığını söyledi. 

'BİRİ ÖLDÜ BİRİ OMUZU ÇIKTI DEDİ' 

Yurttaş, olayın nasıl yaşandığını şöyle anlattı: “3 kez bağırtı duydum. Bir işçinin çukura düştüğünü ve sadece başının göründüğünü gördüm. Olay yerine indim. İnşaat alanı sac teneke ile kaplı olduğundan işçinin yanına gidemedim. Ambulans ve polise haber verdim.  Bir saat sonra durumu oradakilere sorduğumda, güvenlik görevlisi işçinin öldüğünü söylerken bir başka işçi ise ölmediğini, omzunun kırıldığını söyledi.” 

HASTANE BİLGİ VERMEDİ 

Durumu tam olarak öğrenmek için en yakın hastane olan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi götürülmüş olacağını düşünerek hastaneye gittiğini ifade eden yurttaş, “İş kazalarının adli vaka olması nedeniyle hastane çalışanları bana bilgi veremeyeceklerini söyledi. Tekrar olayın yaşandığı yere gittim. Güvenlik görevlisine bu işçiye ulaşmak istediğimi söylediğimde,  işçinin adını bilmediğini; fakat soyadının ‘Şahin’ olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı. 

İşçinin düştüğü çukura da baktığını sözlerine ekleyen yurttaş, oraya yüksekten düşen insanın ölmemesinin imkansız olduğunu belirtti. Yurttaş, ayrıca; tren istasyonunda işçilerin çok ağır koşullarda çalıştığını belirtti. (İstanbul/MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER