Manisa Polisi Hırsızlara Göz Açtırmadı

Manisa’da hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik son bir ay içerisinde yapılan çalışmalar sonucu 28 adet hırsızlık, yağma ve dolandırıcılık olayı meydana gelirken, bunlarla ilgili olarak 29 şüpheli adli mercilere sevk edildi.İl...

Manisa Polisi Hırsızlara Göz Açtırmadı
Manisa’da hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik son bir ay içerisinde yapılan çalışmalar sonucu 28 adet hırsızlık, yağma ve dolandırıcılık olayı meydana gelirken, bunlarla ilgili olarak 29 şüpheli adli mercilere sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Asayiş Şube Müdürlüğümüzce hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik son bir ay içerisinde yapılan çalışmalar sonucu il merkezi polis sorumluluk bölgesinde meydana gelen ve faili meçhul olan 28 adet hırsızlık, yağma ve dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak; 29 şüpheli tespit edilerek gözaltına alınmış olup, olaylarda motosiklet, cep telefonları türü hırsızlık konusu eşyalar görevlilerimizce elde edilerek sahiplerine teslim edilmiş, 29 şüpheli şahıs adli mercilere sevk edilmiştir. Adli makamlarca haklarında yakalama emri çıkartılan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucu 30 yıldan fazla hapis cezasıyla aranan 1 kişi, 10-30 yıl arası hapis cezasıyla aranan 2 kişi, 1-10 yıl arası hapis cezasıyla aranan 26 kişi olmak üzere aranan toplam 131 şahıs adli mercilere sevk edilmiştir" denildi.

Hakkında yakalama emri çıkartılan kişilerin takibi ve yakalanması ile mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi ve aydınlatılmasına yönelik çalışmaların da kararlılık içerisinde arttırılarak devam ettirileceği ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER