Kızılay'da Tomalar Türk Bayrakları İle Donatıldı

Başkent'te siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir grup, Taksim Gezi Parkı eylemine destek için Kızılay Meydanı'nda toplandı. Polis, eylem sırasında Toplumsal Olaylara Müdahale Araçlarını (TOMA) ve panzerleri...

Kızılay'da Tomalar Türk Bayrakları İle Donatıldı
Başkent'te siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan bir grup, Taksim Gezi Parkı eylemine destek için Kızılay Meydanı'nda toplandı. Polis, eylem sırasında Toplumsal Olaylara Müdahale Araçlarını (TOMA) ve panzerleri Türk bayrakları ile donattı.

Kızılay Meydanı'nda ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve flamalarla Kızılay Meydanı'na gelen yaklaşık çok sayıda kişi, hükümet aleyhine sloganlar attı. Grubun Atatürk Bulvarı'nı çift taraflı trafiğe kapatması üzerine polis, çevredeki ışıklandırma direklerine yerleştirilen ses sistemleriyle gruba uyarıda bulunarak, yolun açılmasını, aksi takdirde müdahale edileceğini duyurdu. İkazların ardından Kızılay Meydanı trafiğe açıldı. Zaman zaman trafiğin aksamasına rağmen polis eyleme herhangi bir müdahalede bulunmadı. Çevik kuvvet ekiplerinin Başbakanlık Merkez Binası'na giden yol üzerinde yoğun güvenlik önlemi aldı.

Öte yandan polis ekipleri TOMA'lara ve panzerlere Türk bayrakları astı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER