Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden Kaza Açıklaması

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Boğazı’nda gerçekleşen kazaya iki tahlisiye botu ve bir römorkör ile müdahale edildiği belirtildi.İstanbul Boğazı'nda meydana gelen kazayla ilgili Kıyı Emniyeti...

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden Kaza Açıklaması
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Boğazı’nda gerçekleşen kazaya iki tahlisiye botu ve bir römorkör ile müdahale edildiği belirtildi.

İstanbul Boğazı'nda meydana gelen kazayla ilgili Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından internet sitesi aracılığıyla yapılan yazılı bir açıklamada, “Saat 11.50 sıralarında 367 yolcusuyla birlikte Kabataş’tan hareketle Adalar seferi yapan Erdem Karadeniz yolcu motoru ile Şehir Hatları Karaköy İskelesi'nden hareket eden Kalamış yolcu gemisi, Boğaz'daki sisin etkisiyle Haydarpaşa mendireği ucunda deniz kazasına sebebiyet vermiştir. Alınan ihbar üzerine kuruluşumuza ait KIYEM 3 ve Kıyı Emniyeti 4 hızlı tahlisiye botları ile Kurtarma 5 römorkörümüz derhal olay mahalline hareket etmişlerdir. KIYEM 3 hızlı tahlisiye botumuz Erdem Karadeniz gemisinden biri yabancı uyruklu yaralı 3 yolcuyu gemiden almış olup, Harem Acil Müdahale Bot İstasyonu'ndan 12.04 sularında yaralı yolcular ambulansla hastaneye sevk edilmiştir” denildi.

Açılamada ayrıca, “Şehir Hatlarına ait Kalamış yolcu gemisi kendi imkanları ile Sirkeci İskelesi'ne bağlanmış, Erdem Karadeniz yolcu motoru ise Şehir Hatlarının Karaköy İskelesi'ne bağlanarak diğer yolcuları iskeleye tahliye etmiştir. Söz konusu deniz kazası ile ilgili herhangi bir çevre kirliliği rapor edilmemiştir” ifadelerini yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER