Kaybolan çocuklar Sami ve Ufuk'un cenazelerine ulaşıldı

BİTLİS / HATAY - Bitlis'in Ahlat ilçesinde kaybolan 2 yaşındaki Sami Yusuf Marangoz ile Hatay'ın Hassa ilçesinde 1 Temmuz günü kaybolan konuşma engelli Ufuk Tatar'ın cenazelerine ulaşıldı.

Kaybolan çocuklar Sami ve Ufuk'un cenazelerine ulaşıldı

HABER MERKEZİ-Bitlis'in Ahlat ilçesine bağlı Yuvadamı köyünde yaşayan 2 yaşındaki Sami Yusuf Marangoz,  evinin önünde oyun oynadığı sırada kayboldu. Dünden bu yana ilçe  Jandarma Komutanlığı ile Van Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından arama  çalışması başlatıldı.24 saat süren çalışma sonucunda eve bir kilometre uzaklıktaki dere yatağında Sami'nin cenazesine ulaşıldı.Sami'nin cenazesi otopsi için Ahlat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hatay 

Hatay'ın Hassa ilçesinde de ailesiyle birlikte 1 Temmuz günü Amanos Dağları'nın eteklerinde yer alan Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki akrabalarına gelen ve o günden bu yana aranan 6 yaşındaki Ufuk Tatar'ın cenazesine ulaşıldı. Konuşma engelli olduğu öğrenilen Ufuk'un kaçırılma ihtimali de değerlendirilirken, bugün öğlen saatlerinde Ufuk'un cenazesine ulaşıldı. 

HATAY VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Hatay Valiliği, bulunan cenazeyle ilgili açıklama yaptı. Valilik, cenazenin 8  gündür kayıp 6 yaşındaki Ufuk Tatar’a ait olduğunun değerlendirildiğini bildirdi.

Hatay'ın Hassa ilçesinde 1 Temmuz’dan bu yana kayıp olan konuşma engelli Ufuk Tatar'ın cansız bedeni bulunduğu belirtildi. Konuyla ilgili Hatay Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada, 1 Temmuz 2018 Pazar günü Hassa ilçesi Arpalıuşağı Mahallesi'nde kaybolan Ufuk Tatar'ı arama çalışmaları esnasında 8 Temmuz 2018 Pazar günü Hassa ilçesi Amonoslar kırsalının sert ve dik kayalık bölgesinde bir çocuk cesedine ulaşıldığına yer verildi. Açıklamada, "Söz konusu bölgede bulunan naaşın Ufuk Tatar'a ait olduğu değerlendirilmekle birlikte, naaşın kimliği ve ölüm nedeniyle ilgili bilgiler adli tıp işlemlerinin tamamlanmasının ardından detaylı olarak paylaşılacak" denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER