Karayazı’daki işkence: Gözümü bağlayıp 4 saat işkence yaptılar

Erzurum’un Karayazı ilçesinde 8 Eylül’de bini aşkın polis ve asker ile yapılan ev baskınında işkence edilerek gözaltına alınan Ahmet Göksu, kendisine yapılan işkenceyi ailesine anlattı. Sol kulağının duymadığını belirten Göksu, "4 saat işkence yaptılar. Dipçik ve demir çubukla vurdular" dedi.

Karayazı’daki işkence: Gözümü bağlayıp 4 saat işkence yaptılar

Karayazı ilçesine bağlı Yahya Mahallesi’nde bini aşkın polis ve askerin onlarca zırhlı araç eşliğinde düzenlediği operasyonda işkence edilerek gözaltına alınan 80 yaşındaki Mehmet Göksu ve oğlu Ahmet Göksu, farklı polis merkezlerinde tutuluyor.

Yenişehir Polis Merkezi'nde tutulan Mehmet Göksu ile görüşen ailesi, durumunun iyi olduğunu belirtti. Ayrıca aile, görüşmenin ardından Göksu’nun emniyet ifadesine başlandığını aktardı.

‘Gözümü bağlayıp 4 saat işkence yaptılar’

Aile daha sonra Gölbaşı Polis Merkezi'nde tutulan Ahmet Göksu ile görüştü. Göksu görüşmede kendisine yapılan işkenceyi şu cümlelerle anlattı: “Sol kulağım duymuyor. Evde 3-4 saat vurdular. Kolumu arkadan bağlayıp, gözümü bağlayıp 4 saat işkence yaptılar. Bana dipçik ve demir çubukla vurdular. Vuran askerlerden birinin yüzü açık diğer ikisi ise maskeliydi. Kafamı da silah dipçiğiyle kırdılar.”

Göksu’nun hastaneye götürüldüğünü kaydeden aile, “Yüzünde ve kafasından aşağıya kadar çizik ile morluklar vardı. Gözleri hala şiş ve mosmordu. Yine sırtının ortasında çizik ve morluklar hala vardı” diye belirtti.

1habervar.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER