Kale Direğinin Altında Kalarak Ölen Genç, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kütahya’da, kale direğinin üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi son yolculuğuna uğurlandı.İmam Hatip Lisesi 3. sınıf öğrencisi Ahmet Özçadır’ın cenazesi, otopsi sonrası Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi...

Kale Direğinin Altında Kalarak Ölen Genç, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Kütahya’da, kale direğinin üzerine devrilmesi sonucu hayatını kaybeden lise öğrencisi son yolculuğuna uğurlandı.

İmam Hatip Lisesi 3. sınıf öğrencisi Ahmet Özçadır’ın cenazesi, otopsi sonrası Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınarak Ulu Cami’ye getirildi.

Cuma namazı sonrası kılınan cenaze namazına Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Özdoğan ve Murat Arı ile Ahmet Özçadır’ın okul arkadaşları, yakınları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Cami imamı, "Üzücü bir olay sonucu kardeşimizi genç yaşta ebediyete uğurluyoruz. Veren de alan da Allah’tır. Ondan gelene razıyız" dedi.

Özçadır, cenaze namazanın ardından Ahi Erbasan Mezarlığında dua ve gözyaşları arasında toprağa verildi.

17 yaşındaki Ahmet Özçadır, arkadaşlarıyla birlikte halı saha maçına çıkmış ve maçın 20 dakikasında gol atmıştı. Özçadır, sevinç gösterisinde bulunmak için kale direğinin üst kısmına tutunarak havaya zıplamış ve ağırlığı yaklaşık 35 kiloyu bulan demir kale direğinin devrilmesi sonucu başından ağır yaralanmıştı. Özçadır, 112 Acil Servisi ekipleri tarafından Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmış ve burada hayatını kaybetmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER