Jandarmadan Diş Sağlığı Hastanesi'ne Operasyon

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde jandarma tarafından Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne düzenlenen operasyonda, 4 diş hekimi ve 9 diş teknisyeni olmak üzere toplam 13 kişi gözaltına alındı.Sakarya Cumhuriyet Savcılığı’nın...

Jandarmadan Diş Sağlığı Hastanesi'ne Operasyon
Sakarya’nın Arifiye ilçesinde jandarma tarafından Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne düzenlenen operasyonda, 4 diş hekimi ve 9 diş teknisyeni olmak üzere toplam 13 kişi gözaltına alındı.

Sakarya Cumhuriyet Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında jandarma tarafından Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nden hizmet satın alan yerlerde çalışan elemanların vatandaştan para alıp kamu hastanesinde tedavi yaptıkları iddiasıyla yapılan operasyonda, 4 diş hekimi ve 9 diş teknisyeni olmak üzere toplam 13 kişi gözaltına alındı. Piyasa değerinden daha düşük fiyata bazı hastalarla anlaşılarak, hastaları Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde hastaymış gibi gösterip tedavi ettikleri iddia edilen kişilere yönelik yapılan operasyonla ilgili savcılık gizlilik kararı aldı.

Erenler İlçe Jandarma Komutanlığı soruşturmayı sürdürürken, hastanedeki çok sayıda kişinin ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER