İzmir’de aynı ailede 7 gözaltı

İZMİR – Buca’nın Gediz mahallesinde dün akşam yapılan ev baskınlarında aynı aileden 7 kişi gözaltına alındı.

İzmir’de aynı ailede 7 gözaltı

HABER MERKEZİ-İzmir’in Buca ilçesinde bulunan Gediz mahallesinde dün akşam saat 19.00’da yapılan ev baskınlarında 7 kişi gözaltına alındı. Hiçbir gerekçe gösterilmeden yapılan ev baskınlarında, Özel Harekat Polisleri ev halkının başına silah dayayıp yere yatırdığı aktarıldı. 

Gözaltına alınan, Yusuf Türk, Mehmet Mahfuz Türk, Yılmaz Türk, Rüstem Türk, İrfan Türk, Emrullah Türk ve Zekeriya Türk İl Emniyet Müdürlüğü Bozyaka TEM Şubesi’nde tutulduğu öğrenildi.

EVDE BULUNAN PARAYA EL KONULDU

Gözaltına alınan Rüstem Türk’ün babası Abdüllatif Türk, çok sayıda Özel Harekat Polisi’nin evlerini ablukaya aldığını söyledi. Kapılarının açık olmasına rağmen, evinin bütün kapılarının kırıldığını belirten Türk, kendilerini yere yatırdıklarını, oğlu Türk’ü de mutfağa götürerek ellerini bağladıklarını söyledi. Polislerin getirdikleri köpeklerle ev araması yaptıklarını belirten Türk, evde yaşayan herkesin telefon ve bilgisayarlarına el konulduğunu dile getirdi. Türk, evde olan bir miktar paraya da el konulduğunu dile getirdi. 

‘SERT MÜDAHALELERDE BULUNDULAR’

Gece saat 01:00’e kadar ev aramasının sürdüğünü sözlerine ekleyen Türk, şunları söyledi: “Bizi kışkırtmak için sert müdahalelerde bulundular. Eğer karşılık verseydik bize zarar verebilirlerdi. Hiçbir şey bulamadıkları için evi birkaç kere daha baştan sonra kadar aradılar. Polisler, her şeyin savcılık emri ile yapıldığını söylediler. Bu durumu sadece meşrulaştırmaya çalıştılar. Ev aramalarında yapılan uygulamadan dolayı akrabalarımızdan fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER