İzmir Emniyetinden, “bonzai” Uyuşturucu Operasyonu

İzmir Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik çalışmalarına devam ediyor.Diğer illerden İzmir’e yönelik uyuşturucu kaçakçılığının...

İzmir Emniyetinden, “bonzai” Uyuşturucu Operasyonu
İzmir Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu ticareti yapan şahıs ve gruplara yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Diğer illerden İzmir’e yönelik uyuşturucu kaçakçılığının önlenmesi amacıyla, il giriş noktalarında şüpheli şahıs ve araçlara yönelik operasyonlar kapsamında, Bornova ilçesi girişinde bir araçta, 3 gramlık 100 paket halinde 300 gr. ‘Bonzai’ (Sentetik Kannabinoid) denilen, tamamen sentetik, Bonzai bitkisinin yapraklarına JWH-18 grubu sentetik kannabinoid’lerin emdirilmesiyle yapılan, esrardan çok daha güçlü uyuşturucu ele geçirildi. Ayrıca Bonzai adı verilen söz konusu uyuşturucunun gramının 400 TL gibi çok yüksek fiyatlardan satıldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, taksi şoförü olan ve uyuşturucu suçundan kaydı da bulunan R.T. (37) isimli şahıs, İstanbul’dan kiraladığı araçla Bornova ilçesi girişinde polis tarafından durdurulmak istendi. Dur ihtarına uymayan R.T. aynı zamanda taşıdığı Bonzai uyuşturucuları araçtan attı. Yakın takipteki polis ekipleri tarafından araç yakalanarak durduruldu ve atılan uyuşturuculara ise kısa sürede ulaşıldı.

Olayda göz altına alınan şüpheli şahıs R.T., sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER