Hırsızlık Operasyonunda Gözaltı Sayısı 28'e Düştü

Samsun'da polisin, 7 il ve 4 ilçedeki evlerden ziynet eşyası ve para çalınması olayıyla ilgili gözaltına alınları sayısı 28'e düştü.Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri,...

Hırsızlık Operasyonunda Gözaltı Sayısı 28'e Düştü
Samsun'da polisin, 7 il ve 4 ilçedeki evlerden ziynet eşyası ve para çalınması olayıyla ilgili gözaltına alınları sayısı 28'e düştü.

Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde 3,5 aylık teknik ve fiziki takip sonucu Samsun il merkezi ile Çarşamba ve Terme ilçelerinde önceki sabah saat 06.00 sıralarında 27 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. 235 polisin görev aldığı operasyonda 3'ü kuyumcu, 21'i kadın 46 kişiyi "Teşekkül halinde suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri içersinde evlerden hırsızlık yapmak" suçlarından gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan 3'ü kuyumcu, 12 kişi polise ifade verdikten sonra, yaşı küçük 6 kişi de savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldılar. 28 kişinin ise sorgulanmaları devam ediyor. Hırsızlık zanlılarının yarın Samsun Adliyesi'ne sevk edilmesi bekleniliyor. Soruşturma sürdürülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER