Hayali Arazi Satan Şahsın Babasını İşkence Yaparak Öldürdüler

Adana’da kendisine ait olmayan bir araziyi göstererek "Üçte bir fiyatına veriyorum" diye kandırdığı şahısların 900 bin lirasını alan şahsın babasını, işkence yaparak öldürdüğü ileri sürülen 10 kişi yakalandı.Edinilen bilgiye...

Hayali Arazi Satan Şahsın Babasını İşkence Yaparak Öldürdüler
Adana’da kendisine ait olmayan bir araziyi göstererek "Üçte bir fiyatına veriyorum" diye kandırdığı şahısların 900 bin lirasını alan şahsın babasını, işkence yaparak öldürdüğü ileri sürülen 10 kişi yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Yenibey Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Bursa’da yaşayan Mehmet Ülgen, bir süre önce Adana’da iş yeri bulunan sıhhi tesisatçı Ahmet Altun’a (55) Çukurova ilçesi Belediyevleri Mahallesi’nde bulunan değeri 3 milyon lirayı bulan bir arsayı 900 bin liraya satacağını söyledi. Bunun üzerine baba Ahmet Altun ile birlikte çocukları Yakup (27) ve Yusuf (24), Mehmet Ülgen’e 900 bin lirayı elden verdi. Parayı alan Ülgen, tapuyu getireceğini söyleyerek Bursa’ya gitti. Mehmet Ülgen’i arayan ancak ulaşamayan Altun ailesi, arsayı araştırmak için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak arsanın Mehmet Ülgen’in üzerine kayıtlı olmadığı öğrenildi. Dolandırıldıklarını anlayan Altun ailesi, bir yandan hukuk mücadelesi başlattı, diğer taraftan da
Mehmet Ülgen’i aramaya başladı. Bursa’ya giden Altun ailesi fertleri, Mehmet Ülgen’in adresini buldu. Evde konuyla ilgili tartışan iki taraf birbirleriyle kavga edince karakolluk oldu. Adana’ya geri dönen Altun ailesi fertleri, dolandırılmayı bir türlü kabullenemeyerek 18 Eylül günü tekrar Bursa’ya giderek kendilerini dolandıran şahsın babası Kemal Ülgen’i kaçırıp Adana’ya getirdi. Yaşlı adamın yakınları, Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne babalarıyla ilgili kayıp başvurusunda bulundu. Olayın ardından Adana ve Bursa polisi harekete geçti. Bu arada Kemal Ülgen, olaydan üç gün sonra Yenibey Mahallesi’nde sokak ortasında yaralı ve baygın halde bulundu. Vücudunun büyük bölümünde darp izleri bulunan yaşlı adam, hastaneye kaldırıldı. Ancak olaydan 5 gün sonra hayatını kaybetti. Polis, Ülgen cinayeti aydınlatmak için çalışmalara başladı. Olayın alacak verecek yüzünden kaynaklandığını belirleyen ekipler, çeşitli adreslere özel harekat timlerinin eşliğinde şafak vakti baskın yaptı. Olayla ilgili Ahmet Altun, Yakup Altun, Yusuf Altun, Rıdvan Duman, Ramazan Oğuz, Burak Korkmaz, Murat Oğuz, Cumali Araz, Hasan Arık ile Necmettin Oğuz gözaltına aldı.
Emniyetteki sorgularında Mehmet Ülgen’i Bursa’dan kaçırdıklarını itiraf eden şüphelilerin, “Biz kendisini darp etmedik. Konuşma esnasında ayağı kayarak başı kaldırım kenarına vurdu. Biz de daha sonra ayrıldık” diyerek kendilerini savundukları öğrenildi. 10 şüpheli “Kasten adam öldürme, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” suçundan adliyeye sevk edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER