Hasarlı Binaları Sağlam Göstermişler

SAKARYA (İHA) – Sakarya’da beton numuneleri analizlerinde usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla aralarında 2 öğretim üyesinin de bulunduğu 47 kişi gözaltına alındı.Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın beton numune analizlerinde usulsüzlük...

Hasarlı Binaları Sağlam Göstermişler
SAKARYA (İHA) – Sakarya’da beton numuneleri analizlerinde usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla aralarında 2 öğretim üyesinin de bulunduğu 47 kişi gözaltına alındı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın beton numune analizlerinde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü operasyon düzenledi. Operasyonda Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde görevli 2 öğretim üyesi ile bazı yapı denetim firmalarının yetkilileri, beton numune analizlerini yapan laboratuvarların yetkilileri ve bir hazır beton firmasının sahibinin de aralarında bulunduğu 47 kişi gözaltına alındı. Mali Şube ekiplerinin üniversite laboratuvarının da aralarında bulunduğu çok sayıda adresteki evraklara el koyduğu belirtildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki ifade işlemleri sürüyor. Polisin, operasyondan önce bir yıl süreyle şüphelileri teknik ve fiziki takibe aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan yapı denetim firmalarının denetimini yaptığı inşaatlar da mercek altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER