FETÖ’nün İzmir İmamının yardımcısının evine operasyon

Aydın’ın Nazilli İlçesinde 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından harekete geçen Polis, İzmir İl İmam Yardımcısı Mehmet İ.’nin (46) evine baskın düzenledi.Aydın’ın Nazilli ilçesinde 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından harekete geçen...

FETÖ’nün İzmir İmamının yardımcısının evine operasyon
Aydın’ın Nazilli İlçesinde 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından harekete geçen Polis, İzmir İl İmam Yardımcısı Mehmet İ.’nin (46) evine baskın düzenledi.
Aydın’ın Nazilli ilçesinde 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından harekete geçen Nazilli Polisi, FETÖ/PDY operasyonları kapsamında 12 günde tam 82 kişi gözaltına alındı, 36 şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. İlçede geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda, bir villada cemaate ait dökümanları imha eden şüphelilerin gözaltına alındığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, villanın sahibinin İzmir İl İmam Yardımcısı Mehmet İ.’ye (46) ait olduğu öğrenildi.
Ege Bölgesinde Paralel Devlet Yapılanması’na bağlı FETÖ/PDY örgütünün İzmir ve Manisa’dan sonra en yoğun yuvalandığı Aydın’ın Efeler ve Nazilli İlçelerinde operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL Kararı sonrasında operasyon düğmesine basan Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş-KOM-TEM Büro Amirliği’ne bağlı ekipler, son 12 günde aralarında hakim-savcı, memur, polis, İş adamı gibi çeşitli meslek gruplarından toplamda 82 kişiyi gözaltına aldı. Mahkemeye sevk edilen 36 şüpheli ise tutuklanarak, cezaevine gönderildi.
VİLLADA DÖKÜMAN YAKILDIĞI İDDİASI
Halen devam eden operasyonlar kapsamında geçtiğimiz günlerde baskın yapılan bir villada, öğlen vakti sobada döküman yakıldığı öne sürüldü. İddiaya göre, İhbar sonucunda harekete geçen ekipler, villanın dışında klimaların çalıştırılmasına rağmen öğlen vaktinde soba bacasının tüttüğünü gözlemledi. Durumdan şüphelenen polisler, eve girerek arama yaptı. Alınan bilgiye göre, ev içerisinde çok sayıda cemaate ait döküman ele geçirildi. Baskın sırasında evde bulunan T.İ ve ismi öğrenilemeyen bir kadın gözaltına alındı.
EV SAHİBİNİN KOD ADI: MEHMET HOCA
Baskın sonrasında operasyonu genişleten Nazilli Polisi, villanın sahibi olan Mehmet Hoca lakaplı Mehmet T.’nin geçtiğimiz yıllarda ilçenin önde gelen paralelci imamlarından olduğu ve yapılanma içerisinde kıdem atlayarak, İzmir’e atandığı bilgisine ulaştı. İzmir’de Paralel Yapının İl İmam Yardımcılarından biri olduğu belirtilen Mehmet T.’nin, darbe girişimi sonrası kayıplara karıştığı bildirildi.
KARISI VE KAYINPEDERİ DE GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan, villada döküman yaktığı iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet T.’nin öğretmen eşi T.İ ile ismi öğrenilemeyen diğer kadının araçları çekici ile emniyete götürüldü. Evi didik didik arayan ekipler, daha sonra Mehmet T.’nin keresteci olan kayınpederi F.B.’yi de gözaltına aldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER