Feray Şahin davasında savcı ceza istedi

MERSİN – Üniversite öğrencisi Feray Şahin cinayeti davasında savcı, sanık polis memuru Fatih B. A.’nın “taksirle insan öldürme” iddiasıyla cezalandırılmasını istedi. Şahin ailesinin avukatı mütalaaya tepki göstererek cinayetin 'taksirle' değil 'kasıtlı' olduğunu söyledi.

Feray Şahin davasında savcı ceza istedi

Mersin'de üniversite son sınıf öğrencisi Feray Şahin'i öldürdüğü iddiasıyla tutuklu bulunan polis memuru Fatih B.A.’nın Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde beşinci duruşması bugün görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık polis memuru Fatih B. A. ve avukatı ile Şahin'in ailesi ve avukatı katıldı. Duruşmada iddia makamı polis memuru Fatih B. A. hakkında mütalaasını verdi. İddia makamı polis memuru Fatih B.A.’nın, “taksirle insan öldürme” iddiasıyla cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti polis memuru Fatih B. A.’nın tutukluluk halinin devamına karar verip sonraki duruşmayı 18 Eylül’e erteledi.

ŞAHİN AİLESİNİN AVUKATI: SANIK ‘TAKSİRLE’ DEĞİL ‘KASITLI OLARAK İNSAN ÖLDÜRME’ SUÇUNU İŞLEDİ

Duruşmanın ardından savcılığın mütalaasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şahin ailesinin avukatı Sevim Küçük ise mütalaayı kabul etmediklerini ve mevcut delil durumuna göre eksik olduğunu söyledi. Sanığın “taksirle değil kasıtlı olarak insan öldürme” suçunu işlediğine inandıklarını ifade eden Küçük, delillerinde bu yönde olduğunu söyledi. Küçük “Biz sanığa yöneltilen cinsel saldırı suçu ile nitelikli kasten adam öldürme suçunun işlendiği kanaatindeyiz. Olaydan önce sadece bir iki saat birlikte oturmuş olmaları bu suçun işlenmediği anlamına gelmez. Kadın cinayetlerine baktığımızda çoğunda kadınlar erkek arkadaşları, eşleri, babaları tarafından öldürülüyor. O yüzden bu durum savcılık için hukuki bir gerekçe olmasa gerek. Ama biz iddialarımızın arkasındayız. Sanığın kasten adam öldürme suçunu işlediği üzerinden beyan vermeye devam edeceğiz” dedi.Mersin/MA

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 02:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER