Elektrikli Bisiklet Sürücülerine Ceza Yağdı

Samsun’da bayram öncesi motorlu trafik polisleri, trafik tescil belgeleri ve ehliyeti olmayan 25 KW üzerindeki elektrikli bisiklet sürücülerine ceza yağdırdı.Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yönetmelikle, 25 KW üzerinde olan...

Elektrikli Bisiklet Sürücülerine Ceza Yağdı
Samsun’da bayram öncesi motorlu trafik polisleri, trafik tescil belgeleri ve ehliyeti olmayan 25 KW üzerindeki elektrikli bisiklet sürücülerine ceza yağdırdı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yönetmelikle, 25 KW üzerinde olan elektrikli bisiklet sürücülerine ehliyet zorunluluğu getirilmesiyle birlikte trafik ekipleri denetimlere hız verdi. 81 il emniyet müdürlüklerine gönderilen yönetmelikte, ehliyetsiz yakalanan elektrikli bisiklet sürücülerine ceza kesilmesi istenmesinin ardından, bu yönde çalışmalar yapan Samsun İl Emniyet Müdürlüğü sürücülere göz açtırmıyor.

Samsun’da bayram öncesinde Cumhuriyet Meydanı İç Kavşak’ta trafik denetimi yapan motorlu trafik polisleri, motorlu taşıtlara ve elektrikli bisikletlere ceza yazdı. 5 motorlu trafik polisinin katıldığı denetimde, çok sayıda motorlu taşıtlar ve elektrikli bisiklet sürücüleri tek tek durdurularak ehliyet soruldu. Kontrol sonucunda evrak eksiği bulunan motorlu taşıt sürücülerine işlem yapılırken, trafik tescil belgeleri ve ehliyeti olmayan 25 KW üzerinde olan elektrikli bisiklet sürücülerine de ceza kesildi. 25 KW altında olan elektrikli bisiklet sürücüleri de olmak üzere kask takmayan bütün motor sürücülerine de ceza yazıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER