Elazığ’da Çıkan Yangında 3 İtfaiyeci Yaralandı

Elazığ’da bir fabrikada çıkan yangına müdahale ederken yaralanan 3 itfaiye eri hastaneye kaldırıldı.Edinilen bilgiye göre, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi 3. Kısım’da köpük ve sünger üretimi yapan ED Yapı Yalıtım Fabrikası’nda...

Elazığ’da Çıkan Yangında 3 İtfaiyeci Yaralandı
Elazığ’da bir fabrikada çıkan yangına müdahale ederken yaralanan 3 itfaiye eri hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi 3. Kısım’da köpük ve sünger üretimi yapan ED Yapı Yalıtım Fabrikası’nda yangın çıktı. Yangına, Elazığ Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra jandarmaya ait itfaiye araçları müdahale etti. Fabrikada bloklama işlemi sırasında çıkan yangında can kaybı olmazken, büyük çapta hasar meydana geldi. Müdahale sırasında yaralanan 3 itfaiye eri ise Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. 2010 yılında kurulan fabrikanın 8 bin 800 metrekare olan kapalı alanı tamamen yandı.

Elazığ Valisi Muammer Erol ve Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Olayla ilgili açıklama yapan Vali Erol, “Geçmiş olsun dileyerek başlamak istiyorum. Hakikaten bu yangını söndürmesi de imkansız demeyelim ama imkansız derecesinde zor bir yangın. Hammaddesi olsun, mamul maddesi olsun tamamen petrol türevi. Ne kadar kısa sürede müdahale ederseniz edin bu yangını söndürebilmek çok zor. Arkadaşlarımız, itfaiye zamanında yetiştiler, ellerinden geleni yaptılar ama maalesef tablo bu. Tek tesellimiz de herhangi bir can kaybının, yaralanmanın olmamasıdır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER