Elazığ’da biri albay 15 asker adliyeye sevk edildi

Elazığ’da, darbe girişimi ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 1’i albay, 15 askeri personel adliyeye sevk edildi.Elazığ’da, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15...

Elazığ’da biri albay 15 asker adliyeye sevk edildi
Elazığ’da, darbe girişimi ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan 1’i albay, 15 askeri personel adliyeye sevk edildi.
Elazığ’da, Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, şüpheli askerlere yönelik operasyon yapmıştı. Operasyonda, 8. Kolordu ve İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli bir albay ve bir binbaşıyla birlikte 15 askeri personel gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan askerler, adliyeye sevk edildi.
43 Asker tutuklanmıştı
FETÖ/PDY’nin darbe girişimi sonrasında Elazığ’da 8. Kolordu ve İl Jandarma Komutanlığı’nda başlatılan soruşturmalar kapsamında bir Tuğgeneral ile birlikte 43 asker gözaltına alınmış, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.
Operasyonlarla ilgili soruşturmalar sürüyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER