Cezaevinden Firar Edip, Eşini Ve Dostu Olduğunu İddia Ettiği Kişiyi Vurdu

Cezaevinden Firar Edip Önce Eşini, Sonra Da Eşinin Sevgilisi Olduğunu Öne Sürdüğü Şahsi Vuran Koca Musa S. Yakalandı.

Cezaevinden Firar Edip, Eşini Ve Dostu Olduğunu İddia Ettiği Kişiyi Vurdu
Adana’da cezaevinden çıkmasına 16 gün kala eşiyle telefonda görüşürken açık kalan telefondan erkek sesi duyup cezaevinden kaçarak, önce eşini, sonra da eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü kişiyi silahla vuran şahıs yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, olay Tufanbeyli’de meydana geldi. İddiaya göre, Musa S. (38) bir süre önce Ebru S. (35) ile evlendi. Musa S. görev başındaki astsubayı darp etmekten cezaevine girdi. Kozan Cezaevi’ndeki Musa S. mahkumiyetinin bitmesine kısa süre kala cezaevinin açık bölümüne geçti. Musa S. cezaevinden çıkmasına 16 gün kala eşi Ebru S.’yi arayıp bir süre konuştuktan sonra vedalaştı. Ancak Musa S.’nin eşi telefonu açık unuttu. Musa S. ise bu sırada telefonu kapatmayıp dinlemeye devam edince erkek sesi duyup eşinin kendisini aldattığına karar verdi. Musa S. bunun üzerine plan yapıp cezasının bitmesine 16 gün kala cezaevinden firar etti. Zanlı, eşini arayıp kendisini aldattığı için ölümle tehdit etti. Bir süre sonra ise Tufanbeyli’ye gelen zanlı, eşini arayıp hata yaptığını ve barışmak istediğini söyleyerek buluşma ayarladı. Zanlı, eşi Ebru S, bulaşma yerine gelince ruhsatız tabancasıyla bacaklarından vurup kaçtı. Silah seslerini duyup gelen vatandaşların haber vermesi üzerine yaralı kadın ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.
Polis ve jandarma Musa S.’yi ararken zanlı, bir kez daha ortaya çıkıp Tufanbeyli’de eşiyle ilişkisi olduğunu düşündüğü M.K. isimli bir kişiyi önce darp edip, daha sonra da tabanca ile vurup yaraladı. Zanlının kaçarken de havaya ateş ederek, "3 kişiyi daha vuracağım ondan sonra kendim teslim olacağım" dediği öğrenildi.
Art arda meydana gelen saldırılar üzerine alarma geçen polis Musa S.’yi bulmak için geniş çaplı operasyon başlattı. Yapılan operasyonlar sonrasında Musa S. ağabeyinin evinde yakalandı. Musa S. emniyette sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Musa S. çıkarıldığı mahkemece "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER