Çanakkale’de 109 Kaçak Göçmen Yakalandı

Çanakkale’de, Yunanistan’ın Midilli Adası’na yasa dışı yollarla geçmek isteyen aralarında kadın ve çocukların da olduğu 109 kaçak göçmen yakalandı. Okul servisi yazan üç minibüsle Eceabat’tan Çanakkale kent merkezine geçmek isteyen...

Çanakkale’de 109 Kaçak Göçmen Yakalandı
Çanakkale’de, Yunanistan’ın Midilli Adası’na yasa dışı yollarla geçmek isteyen aralarında kadın ve çocukların da olduğu 109 kaçak göçmen yakalandı. Okul servisi yazan üç minibüsle Eceabat’tan Çanakkale kent merkezine geçmek isteyen mültecilerin durumları ise yürek dağladı.
Bir ihbarı değerlendiren Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri, kent merkezinde bulunan Feribot İskelesinde İran, Irak ve Afganistan uyruklu aralarında kadın ve çocukların da olduğu toplam 109 kaçak göçmen yakaladı. Eceabat’tan feribotla Çanakkale Kent merkezine gelen 3 minibüsün arka kısmında okul servisi yazması ise dikkat çekti.
Kaçak göçmenler yapılan ilk kontrolün ardından Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü otoparkına çekildi. Minibüs şoförleri gözaltına alınırken, minibüslerde bulunan mülteciler, araçlardan indirilerek tek tek kayıt altına alındı. Tamamlanan sayım işlemlerinin ardından 109 kaçak göçmen Ayvacık Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi.
AFGAN KARDEŞLERE POLİS ŞEFKATİ
Kaçak göçmenlerin sayım işlemi devam ederken, yanlarına gelen Afgan uyruklu ağabey kardeşin polise ‘mama’ diyerek, yiyecek istemeleri üzerine görevli polis memurlarından biri iki kardeşi alarak lokantaya götürdü. 10 yaşındaki ağabey Mahdi Barbarı ve 5 yaşındaki kız kardeş Mohadese Barbarı lokantada yemek seçtiler. Çok aç oldukları belli olan iki kardeş daha sonra polis memuru eşliğinde anne ve babasının yanına getirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER