Bolu’da Dolandırıcılara Büyük Darbe

Bolu’da son bir ay içerisinde dolandırıcılık suçundan aranan 110 kişi yakalanarak gözaltına alındı.Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, dolandırıcılık olayları sonrası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri...

Bolu’da Dolandırıcılara Büyük Darbe
Bolu’da son bir ay içerisinde dolandırıcılık suçundan aranan 110 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Bolu Valiliği’nden yapılan açıklamada, dolandırıcılık olayları sonrası İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla 110 kişinin yakalandığı ifade edildi. Açıklamada, “Günümüzde geleneksel suç türleri gelişen teknolojiyle birlikte değişim göstermektedir. Dolandırıcılık da bu süreçte değişim gösteren bir suç türüdür. Özellikle cep telefonlarının yaygın olarak kullanıldığı ülkemizde dolandırıcılar, vatandaşlarımızı cep telefonları ile arayarak kendilerini vali yardımcısı, kaymakam, hakim, savcı, polis, asker, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürü olarak tanıtıp, hastanede tedavi görmekte olan yardıma muhtaç vatandaşlarımızın olduğunu bahane ederek veya değişik bahanelerle yüce milletimizin yardımseverlik özelliğini suiistimal edip yardım amaçlı para talep etmektedirler. Vatandaşlarımızın bu şekilde kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp yardım amacı veya başka herhangi bir sebeple para talep eden dolandırıcılara, mağdur olmamaları açısından itibar etmemelidirler” denildi.

Yakalanan şahısların adli mercilere teslim edildiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Sizi arayarak kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan ve çeşitli bahanelerle para göndermenizi isteyen kişilere itibar etmeyiniz. Bu amaçla arandığınızda derhal telefonu kapatıp 155'i arayınız. Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince son bir aylık sürede çeşitli suçlardan aranan toplam 110 kişi yakalanarak adli mercilere teslim edilmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliği için çalışmalarımız devam etmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER