Beyşehir’de Silah Operasyonu

Konya’nın Beyşehir ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, usulsüz olarak üretildiği ileri sürülen 101 adet pompalı ve otomatik av tüfeği ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre, usulsüz bir şekilde tüfek üretimi yapıldığı...

Beyşehir’de Silah Operasyonu
Konya’nın Beyşehir ilçesinde jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, usulsüz olarak üretildiği ileri sürülen 101 adet pompalı ve otomatik av tüfeği ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, usulsüz bir şekilde tüfek üretimi yapıldığı ihbarı üzerine Jandarma Asayiş Timleri harekete geçti. Beyşehir’in Üzümlü Mahallesi’nde alınan mahkeme kararı doğrultusunda bir silah imalathanesi ile bir evde arama yapıldı. Depo olarak kullanıldığı ileri sürülen evde yapılan aramada 101 adet pompalı ve otomatik av tüfeği ele geçirildi. Tüfeklerin usulsüz olarak imal edildiğini tespit eden jandarma ekipleri, silahlara el koydu. Başlatılan adli tahkikat devam ederken, av tüfekleri jandarma tarafından yasal işlem yapılmak üzere Beyşehir Adliyesi’ne götürülerek adli emanete teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER