Apartman Bahçesinde İzinsiz Ağaç Kesmeye 10 Ay Ceza

Samsun’un Bafra ilçesinde bir apartman bahçesindeki 2 ağacı izinsiz kestiği iddia edilen apartman sakini 10 ay hapis cezası aldı.Hacınabi Mahallesi Emirefendi Sokak’taki bir apartmanın bahçesinde 6 ay önce meydana gelen olayda, apartman sakini...

Apartman Bahçesinde İzinsiz Ağaç Kesmeye 10 Ay Ceza
Samsun’un Bafra ilçesinde bir apartman bahçesindeki 2 ağacı izinsiz kestiği iddia edilen apartman sakini 10 ay hapis cezası aldı.
Hacınabi Mahallesi Emirefendi Sokak’taki bir apartmanın bahçesinde 6 ay önce meydana gelen olayda, apartman sakini K.A., apartman yönetiminin karşı kararına rağmen evinin manzarasını bozduğu gerekçesiyle 2 ağacı kesmişti.
Apartman sakini İsmail Üresin apartmanın bahçesindeki ağaçları kesen K.A. hakkında şikayette bulundu. Soruşturmayı yürüten savcılığın hazırladığı iddianame 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Apartman sakinlerinin itirazına rağmen, ağaçları evinin görüntüsünü bozduğu gerekçesiyle kesen K.A. hakkında mala zarar verme iddiası ile dava açıldı. 6 ay süren dava sonunda mahkeme Kadir A’ya ‘mala zarar verme’ suçundan 10 ay hapis cezası verdi.
Şikayetçi İsmail Üresin’in vekili Avukat Hüseyin Gökçe, “Davanın açılması demokrasi adına çok sevindirici bir durum. Bu, Türkiye’de örnek bir dava . Herkes, basit gibi görülen bir ağaç yüzünden mahkemelik olabileceğini bilmeli” dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
ağaçsever
ağaçsever - 1 yıl Önce

apartmanda yaşayanların ortak sorunu bu ağaç olayı..altkatta oturanlar evleri ışık görmediği yada evinin görüntüsü bozulduğu için ağaç kesiyor..ağaçları kesmek yerine güzelce budama yapılabilir..çok merakta ederim bu ağaç kiesenler ileride hava yerine ne soluyacak..örnek dava olması çok güzel..bu tür davaları çabuk karara bağlar

SIRADAKİ HABER