Antep sınırındaki yasak yeniden uzatıldı

ANTEP - Antep Valiliği, kentin Suriye sınırında daha önce ilan ettiği “Özel Güvenlik Bölgesi”ni 15 gün süre ile 6’ncı kez uzattı.

Antep sınırındaki yasak yeniden uzatıldı

Antep Valiliği'nin periyodik olarak 15 günde bir uzattığı Suriye sınırındaki “Özel Güvenlik Bölgesi” ilanı, 6'ncı kez uzatıldı. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi: "Suriye sınırında güvenlik durumunu desteklemek ve ayrıca vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini olası tehdit ve tehlikelerden bertaraf etmek üzere; 2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu'nun 32/A maddesi gereğince; Hududun geri bölgesinde, 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.00'de başlayıp, 07 Aralık 2018 Cuma günü saat 17.00'de bitecek şekilde (15) gün süre ile Valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.

Buna göre 23 Kasım 2018- 07 Aralık 2018 tarihleri arasında Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerde her türlü araç ve insan giriş-çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce yapılacaktır."(MA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER