Anne ve 2 çocuğu bodrum katında boğularak öldü

Maraş'ta şiddetli yağış sele neden oldu. Akçakoyunlu Mahallesinde anne ve iki çocuğu kaldırım seviyesi altındaki evlerini sel sularının basması nedeniyle boğularak yaşamlarını yitirdi.

Anne ve 2 çocuğu bodrum katında boğularak öldü

Kahramanmaraş'ta sel felaketi yaşandı. Suya kapılan çok sayıda araç sürüklenirken, ev ve işyerlerini su bastı. Selde bir anne ve iki çocuğu, bodrum katındaki evlerini su basması sonucunda hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş’ta saat 16.00 itibariyle etkili olan sağanak yağış, sele dönüştü. Yağmur ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden olurken, araçlar derinliği 30 santimi bulan su altında kaldı. Bir otomobil sel sularına kapıldı. Suda yuvarlanan bir kişi vatandaşlar tarafından kurtarıldı, bir kameriye ise devrildi.

Cadde ve sokaklardaki birçok rögar taşınca yükselen su araçları sürükledi, asfaltı söktü. Kent merkezindeki Akçakoyunlu Mahallesi’nde sel suyu, bir apartmanın bodrum katındaki daireye doldu.

Dairede bulunan Fatma Uşak (38)  ile çocukları Mevlüt Uşak (10) ve Ali Osman Uşak (4), içeride mahsur kaldı. İhbarla bölgeye gelen itfaiye ve arama- kurtarma ekipleri, dairedeki sel suyunu tahliye etti. Ekipler, ardından girdikleri dairede, boğularak can verdikleri belirlenen anne ve iki çocuğunun cansız bedenlerini buldu.

VALİ: SABIRLAR DİLİYORUM

Vali Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, olay yerinde incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Vali Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Üç kardeşimiz sele maruz kalmak suretiyle vefat etmiş durumda. Mekanları cennet olsun, sabır diliyorum." dedi. 

Belediye Başkanı Erkoç da gerekli önlemlerin alınmaya çalışıldığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER