Adana’da Yakalanan IŞİD’lı Tutuklandı

Irak Ve Suriye’de Terör Örgütü Işid Saflarında Savaşan Sonra Adana’ya Gelen Şüpheli 22 Yaşındaki İbrahim Halil Demir, Polis Tarafından Yakalandı.

Adana’da Yakalanan IŞİD’lı Tutuklandı
Irak ve Suriye’de terör örgütü IŞİD saflarında savaşan sonra Adana’ya gelen şüpheli, polis tarafından yakalandı. Ağabeyinin savaşta ölmesi nedeniyle geri geldiğini söyleyen şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
İddiaya göre, Irak ve Suriye’de terör örgütü IŞİD saflarında savaşan İbrahim Halil Demir’in (22) tekrar Türkiye’ye giriş yaptığı ve Adana’ya geldiği belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli İbrahim Halil Demir’i Seyhan ilçesi Bülent Angın Bulvarı’nda gözaltına alındı. Terör örgütü IŞİD’de ‘Ebu Cendel’ kod adını kullandığı belirlenen Demir, ifadesi alınmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Demir, ağabeyi ve yengesinin IŞİD saflarında savaştığını belirterek, “Ağabeyim kısa bir süre önce çatışmada öldü. Ben de geri dönmeye karar verdim. Yengem hala Suriye’de” dediği öğrenildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Demir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER