8 Askerin Yaralandığı Saldırıda Faciadan Kıl Payı Dönüldü

Diyarbakır-Bingöl karayolunda 8 askerin yaralandığı askeri konvoya düzenlenen bombalı saldırıda, askeri otobüsün geçişi sırasında patlatılması planlanan bombanın iki aracın arasında patlaması olası can kayıplarının önüne geçti.Diyarbakır-Bingöl...

8 Askerin Yaralandığı Saldırıda Faciadan Kıl Payı Dönüldü
Diyarbakır-Bingöl karayolunda 8 askerin yaralandığı askeri konvoya düzenlenen bombalı saldırıda, askeri otobüsün geçişi sırasında patlatılması planlanan bombanın iki aracın arasında patlaması olası can kayıplarının önüne geçti.
Diyarbakır-Bingöl karayolu Kocaköy ilçesi ile Mermer bölgesi arasında kalan Çaytepe mevkiinde dün gece saatlerinde teröristler tarafından yola döşenen el yapımı bomba, askeri konvoyun geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada, konvoydaki askeri otobüsün içerisinde bulunan 8 asker yaralandı. Saldırıda aralarında terhise gidenlerin de olduğu onlarca askerin olası bir faciadan kıl payı kurtulduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, teröristler bombayı tam da otobüsün geçişi sırasında patlatmak istedi. Bunun için öndeki zırhlı aracın geçişini bekleyen teröristler, daha sonra kumandanın düğmesine bastı. Ancak bomba, otobüsün yaklaşık 15 metre önünde patladı. Teröristlerin planının istediği gibi gitmemesi, olası can kayıplarının önüne geçerken, askerler otobüsün bombanın şiddetiyle oluşan çukura düşmesi sonucu yaralandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER