10 yaşındaki oğlunu öldüren Türkoğlu: Fırsat bulsam kendimi öldüreceğim

İSTANBUL - Yiğitcan Türkoğlu'nu öldüren Nezir Türkoğlu’nun yargılandığı dava görüldü. Duruşmada konuşan Türkoğlu, “Beni idam edin. Fırsatı bulsam kendimi öldüreceğim” dedi.

10 yaşındaki oğlunu öldüren Türkoğlu: Fırsat bulsam kendimi öldüreceğim

HABER MERKEZİ-İstanbul Fatih’te 5 Kasım 2017’de 10 yaşındaki oğlu Yiğitcan Türkoğlu’nu öldüren Nezir Türkoğlu’nun "kasten yakın akrabayı öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istemi ile yargılandığı davanın 2’nci duruşması İstanbul Adliyesi 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada tutuklu yargılanan Nezir Türkoğlu hazır bulunduruldu. Tarafların avukatlarının da katıldığı duruşmayı İstanbul Kadın Meclisleri de takip etti.

TUTUKLU HALİNİN DEVAMI İSTENDİ

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmada ilk olarak, Nezir Türkoğlu söz aldı. Türkoğlu, Adli Tıp Kurumu’na giderek akli dengesinin yerinde olup olmadığına dair kontrolü yaptırmadığını ifade etti. 

Ardından söz alan Neriman Türkoğlu’nun avukatları, sanığın tutukluluk halinin devamını talep ederek, en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.  

Avukatların savunmasının ardından duruşmaya ilişkin mütalaasını veren savcı, Türkoğlu’nun tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini istedi. 

‘BENİ İDAM EDİN!’

Daha sonra söz alan Nezir Türkoğlu, “İdam istiyorum. Beni idam etsinler. Ben öyle anlattıkları gibi bir baba değilim. Bu acıya dayanamayacağım. Gerekirse imza veririm. Ben idam istiyorum.  Fırsat bulsam kendimi öldürürüm. Ben çok iyi bir babayım. Beni bu hale getirenler de utansın” şeklinde konuştu.   

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti ise Adli Tıp Raporu için gerekli işlemlerin yapılmasına, tutuklu sanık Türkoğlu’nun üzerine atılı bulunan suçta kuvvetli suç olgusunu gösteren somut deliller ve olay yeri inceleme tutanağı ile DNA bulguları raporu olduğu için, tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, 12 Haziran 2018’e erteledi.İstanbul/MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER