Van’dan Kano Milli Takımına İlk Sporcu

Vanlı Sporcu Milli Takıma Alındı.

Van’dan Kano Milli Takımına İlk Sporcu
Türkiye Kano Federasyonu tarafından Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen Kano Milli Takım Seçme Yarışları’nda dereceye giren Vanlı Sedat Serban, Türkiye Kano Milli Takımı’na seçildi.
Türkiye Kano Federasyonu’nun 2015 faaliyet programında yer alan ve Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen Kano Milli Takım Seçme Yarışları’na Kocaeli, Sakarya, Adana, Muğla, Antalya, Rize ve Samsun’dan 58 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. Milli takıma alınmak için birbirleriyle kıyasıya bir mücadele sergileyen sporcuların performansları izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Kano Milli Takım Seçme Yarışları’na Van’dan ilk kez katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Sedat Serban, 2000 metreyi Türkiye dördüncüsü olarak tamamlayarak Türkiye Kano Milli Takımı’na seçildi.
Yapılan yarışmalar sonucunda açıklamalarda bulunan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kano Antrenörü Ünal Elver, “Öncelikle sporcumuz Sedat Serban’ı kazandığı başarısından dolayı tebrik ediyoruz. Sporcumuz milli takıma seçilerek bizlere en güzel hediyeyi verdi. Bizler ilimizde ilk defa altı aylık bir çalışmanın ürününü bugün milli takıma sporcu kazandırarak aldık. Van Gölü hava koşullarından dolayı 12 ay boyunca kano yapmaya uygun olmuyor. 2015 yılı içerisinde yurt içi birçok müsabakalara katılarak farklı kategorilerde farklı derecelerle ilimize en güzel başarıları kazandırdık. İnşallah ilimizden milli takımlara daha yeni sporcular kazandırarak bu verdiğimiz emeklerimizin meyvelerini almaya başladık. Buradan son olarak bu almış olduğumuz başarılarda her zaman yanımızda olan ve bizlerden desteklerini esirgemeyen il müdürümüz Nevzat İnanç’a ve ilimiz adına kano sporuna emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER