İpekyolu Belediyesi’nden İş Yeri Denetimi

Van’ın İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bir ayda 350 iş yerini denetleyerek, tarihi geçmiş gıda ürünlerinin satılmaması konusunda esnaflara uyarıda bulundu.İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü...

İpekyolu Belediyesi’nden İş Yeri Denetimi
Van’ın İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bir ayda 350 iş yerini denetleyerek, tarihi geçmiş gıda ürünlerinin satılmaması konusunda esnaflara uyarıda bulundu.
İpekyolu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı’nın ortak kurduğu “Gıda Koordinasyon Ekibi”, İpekyolu ilçesinde bir ayda aralarında lokanta, yemek fabrikaları ve marketlerin bulunduğu 350 iş yerini denetledi. Denetlenen marketlerde, halkın sağlığını tehlikeye atacak tarihi geçmiş gıda ürünlerinin satılmaması konusunda esnaflar uyarılırken, lokanta ve yemek fabrikalarında ise genel denetimin yanında, mutfaklarda detaylı hijyen incelemesi yapıldı. Gıda Koordinasyon Ekibi’nin daha önceki denetimlerde uyardığı esnafların uyarıları dikkate aldıkları gözlemlenirken, yeni yapılan denetimlerde uyarılan esnafların uyarılara uymaması durumunda cezai işlem uygulayacağı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER