Büyükşehir Belediyesi, 2016 Çalışma Sezonu İçin İlk Toplantıyı Yaptı

Van Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde yaptığı toplantıların ardından bu kez de ilçe mahalle muhtarlarını bir araya getirerek, 2016 yılı ile ilgili görüşlerini alıyor.Van Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde yaptığı toplantıların...

Büyükşehir Belediyesi, 2016 Çalışma Sezonu İçin İlk Toplantıyı Yaptı
Van Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde yaptığı toplantıların ardından bu kez de ilçe mahalle muhtarlarını bir araya getirerek, 2016 yılı ile ilgili görüşlerini alıyor.
Van Büyükşehir Belediyesi tüm ilçelerde yaptığı toplantıların ardından bu kez de ilçe mahalle muhtarlarını bir araya getirerek, 2016 yılı ile ilgili görüşlerini alıyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı 2016 yılı çalışma faaliyetlerini belirlemek amacıyla ilçe muhtarlarıyla yaptığı toplantıların ilke Tuşba ilçesi mahalle muhtarları ile yaptı. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Cevat Yaviç ve Tuşba Belediyesi DBP’li meclis üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Cevat Yaviç, 2016 yılında yapılması gereken çalışmalarla ilgili ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirterek, bu toplantılardan alınan raporların değerlendirilerek, 2016 yılı çalışma programı içerisine alınacağını söyledi. Daha sonra konuşan DBP Tuşba Meclis Üyesi Necla Bakır, yerinden yönetim anlayışlarının gereği olarak mahalle meclisi, muhtarlar ve kentin tüm dinamikleri ile böylesi toplantılar yaptıklarını belirterek, halkın kendi sorununu kendisi tespit edeceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin de bu sorunların çözümü için bir plan hazırlayacağını aktaran Bakır, "Sizlerin yapacağı önerileri biz 2016 performans programına işletmeye çalışacağız. Hangi mahallede hangi program çıkmışsa bu belirlenen program çıktıktan sonra sizinle tekrar paylaşacağız" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER